piątek, 22 sierpnia 2014

BPS wraca, i to wraca w wielkim stylu

 
 
No dobra, może Lance'owi i Vincentowi nie chodziło o obligacje Banku Polskiej Spółdzielczości; ale faktem jest, że coś się w końcu ruszyło, przynajmniej na serii BPS0720 - mam tu na myśli powrót ceny do poziomu nominału.
 

 
Do maksów na 104 jeszcze daleko, ale przejście przez okrągłe 100 to dobry znak. Tym bardziej, że ofert sprzedaży jest niewiele - dużo więcej ich było po cenach 96-98% nominału ;) Jak na razie jest cisza, pojawiają się  wzmianki o tym, że ogólnie w sektorze banków spółdzielczych dzieje się lepiej. Do czasu jednoznacznie pozytywnych informacji na temat sytuacji banku, nie ma co liczyć na to, że notowania nagle wystrzelą, ale jak widać, możliwe jest takie mozolne pełzanie w górę jak przez ostatnie miesiące. Póki co, serie BPS0718 i BPS1122 ciągną się w ogonie za 0720 (nie bez powodu, na 0720 od połowy 2015 marża na kuponie wzrośnie do 5,5% z obecnych 3,5%. BPS0718 ma stałą 3,0% marżę, a na BPS1122 zacznie rosnąć, ale stopniowo i to od 2018r.)
 
Masz obligacje BPS, albo zastanawiasz się czy kupić? Świeże informacje znajdziesz na forum Stockwatch, zajrzyj też na stronę Rynek Obligacji albo do raportów Obligacje.pl.
 
 

4 komentarze:

 1. Rentowność BPS0718 do wykupu to obecnie 7% i nie ma opcji wcześniejszego wykupu. BPS0720 może być wykupiona niedługo po wejściu marży 5,5% - może nie od razu ale w perspektywie np. roku ze środków z nowej emisji. Dlatego sam zainteresowałem się serią wygasającą za 4 lata jako że wiem czego się spodziewać odnośnie rentowności do wykupu.

  OdpowiedzUsuń
 2. 0718 mam tylko dlatego, że w marcu była panika i wyrzucali po 90%, wolałbym mieć w to miejsce więcej 0720. oczywiście licze na to że po zmianie marzy na 5,5 trochę pojedziemy na tym wyzszym kuponie. W obecnej sytuacji przedterminowy wykup jest mniej p-bny niz wczesniej, ale nie mozna tego wykluczyć np w formie zrolowania na nową emisję, tańszą dla banku. Dopóki 0718 będzie znacznie poniżej nominału, to będę trzymał; horyzont portfela do właśnie 2018r i wtedy portfel będzie przynajmniej częściowo rozwiązany.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio notuję coraz więcej wejść na bloga z zapytań typu "bps zarząd komisaryczny","bps program naprawczy". Ciekawe, czy coś niebawem się zdarzy :).

  OdpowiedzUsuń
 4. hehe, dobre :) fakt, cały czas to wisi nad bepsą. trzeba będzie zaglądac do KNF-u co jakiś czas: http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/index.jsp

  OdpowiedzUsuń